Światła DRL

Światła do jazdy dziennej stają się coraz bardziej dostępne i popularne. Polskie prawo dopuszcza używanie ich wymiennie ze światłami mijania. Przepisy unijne nakazują in­stalować DRL-e we wszystkich nowych modelach samochodów. Można je także samo­dzielnie montować w starszych autach, aby podnieść poziom ich widoczności i atrakcyj­ności.

Nadejście lata oznacza lepsze warunki jazdy – suchą nawierzchnię, dłuższy dzień i dużo słońca. Jednak światło słoneczne nie zawsze jest sprzymierzeńcem kie­rowcy. Często bowiem oślepia, powoduje zmęczenie wzroku i problem z dostrzeżeniem innych pojazdów znajdujących się na drodze.

Światła do jazdy dziennej służą temu, żeby samochód był dobrze widoczny w dzień. W odróżnie­niu od świateł mijania są one wyposażone w mocne diody LED, dzięki czemu samochód jest le­piej zauważalny przez innych użytkowników ruchu. Na dodatek światła te są tak skonstruowa­ne, że nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka. Zapalają się automatycznie po urucho­mieniu silnika, lecz można na nich jeździć tylko w ciągu dnia. Gdy robi się ciemno należy włączyć światła mijania, co skutkuje automatycznym wyłączeniem DRL.

źródło: motofakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *