Ostatnie przygotowania trasy międzynarodowego rajdu off road Baja Gothica

Na liście zgłoszeń do pierwszego rajdu z cyklu trzech imprez cross country Gothic Rally jest już prawie 60 załóg reprezentujących różne klasy pojazdów. Są wśród nich zawodnicy z Belgii i Danii. Zostało zaledwie parę dni do startu ale wciąż jest możliwość wzięcia udziału w rywalizacji rajdu Baja Gothica.

Malownicze tereny wokół Zalewu Koronowskiego zadowolą nie tylko rządnych dobrych wyników pasjonatów ścigania ale również wrażliwych na piękno przyrody turystów, którzy mają ochotę na przejażdżkę po lesie na kilkuset kilometrowej trasie rajdu. Team ORE – producent rajdów – zaliczył już ostatnią prostą zamykając tworzenie trasy. Przy tej okazji powstał most na rzece, łączący odcinki specjalne.

Ostatnie tygodnie przyniosły zwiększone zainteresowanie rajdem, co odbiło się na zapisach szczegó lnie w klasach open i wśród użytkowników motocykli. Producent pozyskał szereg nowych partnerów do projektów, między innymi: RAFFI.PL oraz Auto Gaz Technik które będą odpowiadać za techniczne aspekty rajdu.

W tym samym czasie co przygotowanie trasy, w belgijskiej Antwerpii, podczas pierwszej i mocno obleganej edycji Targów OFFROAD&ADVENTURE WORLD odbywała się promocja rajdów GOTHIC RALLY. Stoisko nawiązywało do piękna polskiej przyrody dzięki setkom kilogramów kory i aranżacji z brzóz. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta off road nawiązująca do turystycznych walorów Polski. Była to jedyna polska prezentacja na targach oraz oferta rajdów – targi zdominowali wystawcy sprzętu off road.

Trwają zapisy także na kolejny, drugi w tym sezonie rajd teamu producentów ORE – BAJA CHALLENGE. W pierwszych dniach czerwca w Czarnem w woj. pomorskim zawodników czeka dynamiczna jazda po 33 kilometrowej pętli o różnych rodzajach nawierzchni, bez przepraw.

Materiał dostarczył portal rzecznikprasowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *