5 rzeczy, które zamienią w koszmar…

…twój wymarzony weekend majowy sprawdzili specjaliści z Mondial Assistance.

Problemy z samochodem

Jedną z popularniejszych form spędzenia majowego weekendu jest samochodowy wypad „za miasto”. Nie wszyscy jednak uporali się już z pozimowym przeglądem, więc ryzyko awarii w mazurskiej głuszy czy beskidzkich lasach niestety istnieje. Inne banalne, lecz bardzo przykre konsekwencje może mieć zatrzaśnięcie wewnątrz kluczyków czy wiosenne roztargnienie skutkujące zatankowaniem ropy do benzyniaka i na odwrót.

Skręcona kostka

Majowe ciepło skłania do wypoczynku na świeżym powietrzu. Uprawianie sportu, jazda na rowerze czy zwyczajna gra w siatkówkę w połączeniu z wiosenną euforią mogą skutkować nieprzyjemnymi kontuzjami. Skręcona kostka czy złamana ręka skutecznie unieruchomią nas nie tylko na resztę długiego weekendu. Nie wszystkich wypadków da się uniknąć, ale najważniejsze, żeby wiedzieć, gdzie i jak w danym miejscu szybko skorzystać z pomocy medycznej.

Odwołana wycieczka

Ci, którzy wolą zagraniczne eskapady zapewne wycieczkę rezerwowali znacznie wcześniej. Jak podpowiadają statystyki, im wcześniej wykupiona podróż, tym większe jest ryzyko konieczności rezygnacji z niej. Powody mogą być prozaiczne – choroba dziecka, cofnięty w ostatniej chwili urlop czy zgubiony paszport. Ból po rezygnacji z wymarzonego wyjazdu staje się naprawdę nie do zniesienia, jeśli z powodu braku ubezpieczenia assistance biuro podróży nie zwróci nam też wpłaconej wcześniej zaliczki.

Pęknięta rura

W każdym domu są awarie z kategorii „zajmę się tym później”. Zazwyczaj cieknąca rura czy zacinający się zamek spokojnie czekają na swój czas. Jednak powszechna złośliwość rzeczy martwych powoduje czasem, że kulminacja usterki ma miejsce w najmniej odpowiednim momencie. Trudno cieszyć się majówką, brodząc w domu po kostki w wodzie lub nie mogąc zamknąć drzwi wejściowych wychodząc z mieszkania.

Deszczowa pogoda

W przeciwieństwie do powyższych – na pogodę sami nic nie możemy poradzić. Dobra książka czy film nie dla wszystkich są wymarzoną opcją na przedłużony weekend majowy. Ratunkiem może też być dobre towarzystwo i odrabianie rodzinnych zaległości. Na szczęście ostatnie prognozy zapowiadają 16-18 stopni C i niewielkie zachmurzenie nad większą częścią kraju.

Wyjątkowo długi w tym roku weekend majowy nie dla wszystkich oznacza beztroski wypoczynek. Niestety pech nie opuszcza nas także w czasie urlopu, więc w tym roku spodziewamy się większej niż do tej pory ilości wezwań do pomocy od osób posiadających ubezpieczenie assistance. Najbardziej typowe dla tego okresu wezwania związane są z assistance samochodowym czy potrzebą skorzystania z pomocy medycznej w trakcie wyjazdu. Ilość interwencji car assistance w ubiegłym roku była pod koniec majówki wyższa o 18% niż pod koniec wcześniejszego weekendu na przełomie marca i kwietnia – mówi Agnieszka Walczak członek zarządu Mondial Assistance.

Materiał dostarczył portal rzecznikprasowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *