Co to samochód zastępczy z OC sprawcy i kto może go otrzymać?

Termin samochodu zastępczego opłacanego z OC sprawcy jest czymś nowym w Polsce. Ta forma nie była do tej pory stosowana w naszym kraju, dlatego ciężko jest wytłumaczyć ludziom, na czym właściwie się to opiera. A sam pomysł wydaje się wart uwagi.
W momencie, gdy jesteśmy osobami poszkodowanymi w stłuczce samochodowej z automatu będziemy otrzymywać odszkodowanie z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osoby odpowiedzialnej za spowodowanie wypadku. Dzięki temu panuje sprawiedliwość, która zapewnia odszkodowanie.

Ponieważ każdy kierowca jest zobowiązany do posiadania oc na prowadzony samochód, w tym momencie jesteśmy zabezpieczeni przed przypadkami, kiedy to ktoś uszkodzi nasz samochód i nie będzie w stanie zapłacić za jego remont.
Na czym polega samochód zastępczy z OC sprawcy?

Jak się okazuje, OC może pokryć nie tylko koszty naprawy samochodu, lecz także pozwoli na znalezienie zastępczego środka transportu, jeśli naszym starym pojazdem nie będziemy w stanie poruszać się.

Samochód zastępczy z OC sprawcy jest usługą kierowaną przez firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów. Ich klientami zazwyczaj są podróżnicy oraz biznesmeni, którzy potrzebują na okres liny dłuższy czas wypożyczyć auto, aby móc swobodnie przemieszczać się po mieście lub kraju. Jednak nie tylko oni są zainteresowani tego typu usługami.

Jeśli z jakiegoś powodu samochód jest twoim narzędziem pracy (jesteś przedstawicielem handlowym, lekarzem terenowym lub po prostu musisz sporo podróżować) to w takich momentach wypadek samochodowy może skutecznie cię uziemić.

Firmy wynajmujące auta wpadły na pomysł, że możesz stać się ich klientem i nie ponosić kosztów z ty m związanych. Zaoferowały samochód zastępczy z OC sprawcy, co oznacza, że osoba odpowiedzialna za zniszczenie twojego dobytku będzie pokrywała koszty wynajęcia pojazdu.

Dzięki temu ty będziesz w stanie swobodnie przemieszczać się dalej bez dodatkowych kosztów, a z drugiej strony będziesz mógł poczekać na zakup lub naprawę samochodu na własny użytek.

Materiał dostarczył portal artykuly-do-przedruku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *