Dobre wyniki Fiata

Już piąty rok z rzędu marka Fiat pochwalić się może najniższymi poziomami emisji CO2 w pojazdach sprzedawanych w Europie. W 2011 roku samochody Fiata uzyskały średnią wynoszącą 118,2 g/km (o 4,9 g/km mniej niż średnia w roku 2010).

Na pierwszym miejscu pod tym względem Fiat sklasyfikowany został także jako Grupa, uzyskując przeciętny poziom emisji dwutlenku węgla 123,3 g/km, a więc niższy o 2,6 g/km, niż w roku ubiegłym.
Te znakomite wyniki potwierdzone zostały oficjalnie przez JATO Dynamics, czołową firmę badawczo-konsultingową w skali światowej motoryzacji.

Jest to ważne osiągnięcie, ilustrujące skalę dokonanego postępu. W ciągu ostatnich 5 lat, Fiat Automobiles obniżył średni poziom emisji CO2 o 14%, z 137,3 do 118,2 g/km, a więc znacznie poniżej przewidzianego poziomu 130 g/km, przyjętego przez Unię Europejską na rok 2015.

Uzyskane efekty świadczą o zaangażowaniu Fiata w sferę ochrony środowiska naturalnego poprzez proste, lecz genialne w tej prostocie rozwiązania, m.in. TwinAir, uznany za najbardziej „ekologiczny” turbodoładowany silnik benzynowy świata, zastosowanie paliw alternatywnych, jak metan/LPG, w której to dziedzinie

Fiat jest niekwestionowanym liderem europejskim, czy też nowoczesnych technologii, jak eco:Drive, programu promującego bardziej odpowiedzialny i eko-oszczędny styl jazdy, który to program umożliwił znacznej liczbie użytkujących go Klientów, zmniejszenie emisji spalin nawet poniżej poziomów określonych w dokumentacji homologacyjnej.

Innowacje eko-technologiczne Fiata zgrupowane są pod marką „Air Technologies”, ukierunkowanej na rozwijaniu jednej, lecz szczytnej idei.
Idea ta od 20 już lat przyświeca powstawaniu rewolucyjnych i jednocześnie prostych, przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań, bez rezygnacji z prawdziwej przyjemności z jazdy, tak charakterystycznej dla włoskich samochodów.

źródło: fiatpress.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *